مهربانی
مهربانی
جمعه 3 اردیبهشت‌ماه سال 1389
کی می خوایم باورکنیم ؟

 خدایا زندگیم را ختم بخیر گردان


دلم را از هر گونه ریا و شک و ستایش جویی در امان بدار تا اعمال و نیاتم خالص برای خودت بماند . خدایا در دینم بصیرت و فهم ببخش و فقه و تیز بینی در علم و خدا ترسی و پرهیز گاری که مرا ازنا فرمانیت باز دارد .رویم را به نور خودت سفید و نورانی کن و اشتیاق و انگیزه هایم را در زندگی بسوی تقربت و آنچه جاودانی است قرار ده تا در راه رضا و خوشنودی تو گام زنم و بر سنت ملت و امت رسولت( صلی الله علیه و آله) زندگی کنم.

 کی می خوایم باورکنیم که شاهکار خلقتیم ؟

کی می خوایم باور کنیم که خدا مارو خیلی دوست داره و اگه خواسته هامون  گاهی دیر برآورده میشه یا اصلا نمیشه  ، یقین بدونیم مصلحتی در کاره که ما نمی دونیم . پس این تصوررو که فراموشمون کرده ، ازخودمون دور کنیم . با یقین بریم جلو مطمئن باشیم که اون  مارو تنها نمی ذاره .

کی می خوایم باورکنیم که مثه بچه ها بودن گاهی بد نیست ؟

چی می شه گاهی اگه دلمون می گیره زیر گریه بزنیم ، بریم بالای یه کوه وفقط خدارو صدا بزنیم ؟

چی می شه اگه شادیم ، مثل بچه ها شادی کنیم  و ازچیزای کوچیک دور و برمون لذت ببریم .

چی می شه وقتی داره بارون می یاد نگیم وای چه روز کسل کننده ای حالا زیربارون  لباسهامون خیس وکثیف می شه ، بارون لطافت رو به روحمون هدیه می ده.

کی می خوایم باورکنیم خوبی کردن فقط در پول خرج کردن برای طرف مقابل خلاصه نمیشه ، شاید طرف مقابل تو فقط با یه لبخند هم شاد بشه .

کی می خوایم باورکنیم زندگی تا ابد ادامه داره ولی عمرما ابدی نیست ، عمرماهمین لحظه ای است که داریم زندگی می کنیم ، پس باورش کنیم و این قدرساده و ارزون از دستش ندیم  . امروز تنها روزی است که دردست ماست پس امروزرو خردمندانه زندگی کنیم.

کی می خوایم باورکنیم که ما موجود بزرگی هستیم ؟ نباید خودمون رو دست کم بگیریم و با هر اشتباهی خودمون رو ملامت کنیم . یه فرصت دیگه به خودمون بدیم  و اشتباهتمون روجبران کنیم . ما برای کامل شدن به این دنیا اومدیم ، به این جا اومدیم که موجودیتمون رو ثابت کنیم وبعد بریم.

هیچ وقت فراموش نکنیم که ما هرکدوممون شاهکار خلقتیم . خدا به وجود تک تک ما افتخار میکنه و اینو باید بدونیم  که خدا هیچ وقت مارو تنها نمی ذاره ، حتی وقتی که ما اونو فراموش کردیم ، پس اعتماد کن ! همیشه به بهترین دوستت اعتماد کن .


عناوین آخرین یادداشت ها
خوش آمدید
آرشیو
عضویت کاربران بلاگ اسکای
نام کاربری